Na našich stránkách pracujeme, děkujeme za pochopení.

O našich mýdlech

Záleží Vám na tom jak žijete, co jíte, čím se umýváte,  jak pečujete o svůj životní prostor a co tu po Vás zůstává?

My o tom přemýšlíme a z našich životních postojů se zrodila naše mýdlárna a  voňavý "ekokrámek" s našimi mýdly, kozími sýry a bezobalovými potravinami.

Snažíme se žít v souladu s přírodou a zdravým selským rozumem, tak abychom zde po sobě nezanechali nic, za co by se naše děti mohly stydět, tak abychom neškodili sobě, druhým, ani přírodě...  a k tomu nám pomáhají i prostředky a pomůcky, které Vám v našem obchůdku nabízíme dál, vše vyzkoušeno na nás :o).

Web chápeme jako zdroj informací, ale vůně a pocity nepřenese, proto Vás velmi rádi uvítáme osobně u nás.
Otevírací doba je od tmy do tmy, ale prosím raději si předem telefonicky ověřte, zda tu budeme :).

O našich mýdlech...
Mýdla zhotovujeme metodou "za studena" z rostlinných a éterických olejů, velmi nám záleží na kvalitě surovin i způsobu jejich získávání.

Kouzlem našich mýdel je nejen kvalita vstupních ingrediencí, na kterou velmi dbáme, ale také 100% výsledný výrobek, obsahující veškeré složky při výrobě vzniklé, tedy i báječný glycerín, jenž je, při průmyslové výrobě mýdel, nahrazován aditivy, použit jinde v kosmetickém průmyslu, běžně používaná  mýdla jsou tak zbavena toho nejcennějšího, co při jejich výrobě vzniká. V našich mýdlech glycerín zůstává v plné síle.

A k němu se přidávají další výživné složky  blahodárně působící na Vaši pleť  jako rostlinné oleje, již zmíněné pravé éterické oleje, med od našich vlastních včelek, o které pečuje můj muž a které sbírají to své "zlato" v čistém prostředí Podvranského údolí a okolí a jsme si tedy jistí, že je to skutečný, kvalitní med.
Obsahuje-li mýdlo byliny, jsou z naší zahrádky.
Používáme rostlinné oleje potravinářské kvality a éterické oleje lékopisné kvality Nobilis Tilia z Vlčí Hory.
To znamená, že nepoužíváme žádné umělé náhražky, umělé vonné oleje, konzervanty a podobně.

Snažíme se vyrábět rozumně, šetrně, ekologicky, bezobalově a bezodpadově, tak jako se snažíme i žít, případné odpady důsledně třídíme, sami balíme výhradně do papíru a přírodních materiálů. Snažíme se nakupovat a využívat služeb lokálních dodavatelů.

Kvalitní, pečující mýdlo bez zbytečných chemikálií není luxus, ani umělecký předmět, ale je to samozřejmost ke zdravému mydlení každý den a my se snažíme, aby tomu tak opravdu bylo.
Našim cílem je kvalitní mýdlo pro dennodenní použití, obsahující pouze pečující a prospěšné složky.